Tělo je zázrak

24.07.2018

Nikdy jsem si nepřipadala krásná. Do patnácti jsem byla spíš hubená žirafka a přitom jsem denně poslouchala: Nežer, budeš tlustá. Už máš prdel jako štýrský valach... Tak jsem se vnímala celé dlouhé roky. Když jsem málem umřela při porodu třetího syna, měla jsem na 178 cm výšky 58 kg. To jsem si poprvé přišla pěkná, vypadala jsem jako modelka, ale po velké ztrátě krve jsem nemohla stát na nohou, aniž by na mne šly mdloby.

Dnes, když už má mé tělo víc než půl století, vidím to jasně: JE TO ZÁZRAK!

Každé tělo je zázrak a já vím, že vy máte také jedno. Koukám teď na to svoje a říkám si: Díky, díky za ten "nástroj"!

Děkuji svým drahým nohám, tolikrát podvrtnutým, s obrovskou jizvou přes koleno. Jsou to skvělé nohy! Nosí mne, chodí, tančí, dokonce občas i běhají! Obešly se mnou posvátnou Arunachalu a vynesly mne na její vrchol. Děkuji.

Děkuji svému břichu. Dalo vzniknout tělům pro čtyři další bytosti! Čtyřikrát se roztáhlo do obřího rozměru a zase stáhlo... Je to dobré břicho.

Děkuji své děloze, která zachránila život můj i mého třetího syna, když se nechala rozříznout a navždy poznačit velkou jizvou... Děkuji, děkuji.

Děkuji svým prsům. Už netrčí do světa, jsou i trochu níž než byla, ale jsou to dobrá prsa, zdravá, a krmila mé děti dlouhých 34 měsíců... Děkuji.

Děkuji za své ruce. Za všechnu práci, co jsem jimi udělala, za všechno, co vytvořily, čeho se dotýkaly, za blaho, co způsobily, komu všemu pomohly.

Mám krásné tělo...

Děkuji svým vlasům, které se mění ve stříbro, ale jsou ještě dlouhé i hebké.

Děkuji své sametové kůži, která se pokrývá vráskami.

Máme dobrá těla, krásná. Nepotrvá dlouho a budou stará. Budou jako staré stromy. I tak budou krásná. - svým vlastním způsobem.

Jsou na jedno použití. Jsou krásným obalem. Ne, jsou víc. Jsou krásným nástrojem pro naši duši. Pro naši věčnou podstatu. Jednou je odložíme...

Ale než tak udělám, chci říct nahlas i s velkou vděčností: Dostala jsem krásné tělo. Nástroj. Dar. Děkuji. Děkuji. Děkuji .

Vytvořte si webové stránky zdarma!