Můj příběh

Narodila jsem se 9. listopadu 1964, ve znamení Štíra, v roce Draka, dvěma psychologům.

Svůj život vnímám dnes jako "báječné dobrodružství" a na všechno, co mi přinesl, jsem s odstupem let ochotna a schopna nahlédnout s vděčností a spatřit nějaký hlubší smysl. Věřím, že vším, čím jsem prošla, jsem směřována Osudem k naplnění životního úkolu.

Díky tomu, že mí rodiče byli v době mého narození plně vytíženi svojí kariérou, maminka psychologickým výzkumem na lékařské fakultě a tatínek výukou psychologie na fakultě filosofické, našli pro mne od nejútlejšího věku chůvu. Ta byla pro mne velkým požehnáním a já jsem tři a půl roku vyrůstala v krásném prostředí, ve spirituální a muzikální atmosféře, plné lásky a pozornosti. .

V roce 1968 se všechno změnilo, rodiče se postavili na odpor komunistickému režimu, a to mělo fatální následky.

Nebylo jednoduché najít něco dobrého na faktu, že rodice přišli o práci, o své milované a poctivě vydřené kariéry, že jsme se sestrou nemohly studovat vysoké školy ani odcestovat do zahraničí.

Nejvíc jsem vděčná za to, že politické podmínky, ve kterých jsme vyrostly, budou dalším generacím připadat jako pohádka, zlý sen, nebo smyšlenka.

Je velmi pravděpodobné, že i moje osobnost by se vyvíjela jinak, kdybych měla vysoce postaveného tatínka a svoji snovou lékařskou kariéru, na kterou jsem se připravovala už od základní školy.

Důvěřuji Vesmíru, že moje cesta měla prostě vést jinudy. V klasické medicíně bych sotva byla šťastná a "alternativa" by se tak jako tak stala mým osudem.

Nikdy bych neměla svoje čtyři děti a nikdy bych s nimi nemohla být doma patnáct let, udělat si státní zkoušku z francouzštiny, naučit se obstojně anglicky, jezdit s nimi na jogínské tábory...

Od dětí jsem nemusela za žádnou svojí kariérou utíkat a i za to jsem dnes vděčná.

Dnes jsem moc ráda, že mne jako matku čtyř dětí vůbec nikdo nechtěl zaměstnat a že jsem se musela nakonec zaměstnat sama.

Vyučila jsem se v kosmetické péči (a to tak, že jsem pak sama vyučovala ve své "mateřské" kosmetické škole), naučila jsem se masážím a následně je úspěšně provozovala 18 let. Učila se aromaterapii a práci s drahými kameny. Čtvrtým rokem své samostatné výdělečné činnosti, v březnu 2003, jsem založila Studio Koré na Josefské ulici v Brně.

Jezdila jsem 7 let na psychoterapeutické semináře pro profesionální praxi i laickou veřejnost.

Od roku 2003 do roku 2006 jsem studovala Pražskou psychoterapeutickou fakultu. V době závěrečných zkoušek mne ale čekala zkouška jedna z největších, a sice rozvod mého dvaadvacetiletého manželství.

Jsem vděčná i za tvrdou zkušenost, kdy jsem zůstala se čtyřmi dětmi sama.

Byla to velmi těžká doba, kdy jsem si zoufala, a nějaký čas trvalo, než jsem se dokázala opět narovnat a kráčet dál. Osud mi poslal mnoho dobrých přátel a "andělů", kteří mi pomohli touto strastí projít a nezbláznit se.

Mnohokrát byla tato moje etapa velkým povzbuzením pro moje klientky, které se ocitly samy s jedním nebo dvěma dětmi a zdálo se jim to k neunesení.

Život má pro nás vždy nějaké překvapení a já jsem se po nějakém čase dala dohromady se svým skvělým kamarádem.

Stal se mým nejlepším parťákem a po dalších čtyřech letech mým manželem.

Po jeho boku jsem se pustila do studia základů čínské medicíny a hlavně do čtyřletého studia homeopatie. Toto "celoživotní studium" pokračuje dál a já jsem se stala členkou Slovenské homeopatické komory a už mnoho let mám tu čest pracovat v organizačním týmu skvělých seminářů celosvětových homeopatických špiček přijíždějících přednášet na Slovenskou akademii klasické homeopatie SAKH v Bratislavě.

Zároveň jsem se stala lektorkou brněnské homeopatické školy Uroboros.

Tato práce je naplněním mého snu "UČIT SE A UČIT".

Tento sen si vlastně plním denně a není nic, co by mu mohlo zabránit, protože je v souladu se samotnou esencí života.

Od dubna 2018 jsem pracovala 2 roky jako dobrovolník v Hospici svaté Alžběty a jsem za to nesmírně vděčná.

Zde se učí člověk, tváří v tvář, škole nejvyšší. Učí se soucitu a nezištné službě. Učí se rozlišovat podstatné od malicherného, oceňovat přítomnost jiné lidské bytosti a možnost darovat něco ze sebe.

Učí se porozumění koloběhu života a smrti a ocenění zázraku Bytí.

V roce 2022 jsem uzavřela po 20 letech své Studio zdraví Koré v Brně a svoji terapeutickou činnost soustřeďuji na Vysočině ve své vírské poradně Lejska - poradna péče o zdraví. Ve vyjímečných případech poskytuji konzultace také v Brně.

Vytvořte si webové stránky zdarma!